Committed Power ?
In 2006 startte mijn werkgever "Committed Power", een initiatief om medewerkers te stimuleren meer te sporten. Met een intensief trainingsprogramma worden de deelnemers klaargestoomd voor het einddoel. Er zijn vier programma's waarvoor men zich kan inschrijven: hardlopen, wielrennen, mountainbiken en wielrennen. Voor de wielrenners is het einddoel in 2018 de Mergelheuvellandroute in Limburg. Het sportprogramma is razendpopulair: er doen meer dan 1000 sporters aan mee.


Gold Hill.... ...op racefiets
Tacx neo-smart
Na de training op Papendal bij een gevoelstemperatuur van -15 ˚C en de lunch was er de mogelijkheid indoor de Tacx neo-smart uit te proberen. Dit is een standaard waarop je je eigen fiets kunt monteren; wel even je achterwiel er uit halen. Zo kun je op je eigen fiets allerlei cols beklimmen of andere routes nafietsen. Op het beeldscherm zie je de echte scenery. De Committed Power collega's wilden dat wel zelf ervaren en beklommen de korte (350 m) maar steile (21,2%) klim in het typisch Engelse "Gold Hill". Heel bijzonder is dat je op de Tacx ook het gehobbel van de kasseien voelt. Verder kun je met de applicatie Zwift ook wedstrijden met anderen organiseren en rijden.
Ligfiets op de tacx
Toen iemand opperde om ook de ligfiets op die Tacx te zetten was iedereen enthousiast. Het monteren was in 1 minuut gepiept. En daarna wilden die medesporters natuurlijk wel eens ervaren hoe het beklimmen van zo'n 21,2% colletje hen op de ligfiets af zou gaan. De foto's spreken boekdelen; het enthousiasme spat er van af. De adviesprijs van de Tacx neo smart is € 1.399, maar ik heb op internet ook al aanbiedingen van € 1.099 gezien.

